Időközi főgondnok választó közgyűlésre került sor gyülekezetünkben március 8-án az Istentiszteletet követően. Ennek részleteiről a Választási Bizottság elnöke, Dr. Szentmiklóssy Lászlóné adott tájékoztatást március 1-én és március 8-án.
A főgondnok választó közgyűlés 10.30-kor kezdődött.
A presbitérium egyhangú támogatása és határozata alapján az új főgondnok jelölt Kalocsai Réka Zsuzsanna presbiter.
A Választási Bizottság a törvényességi feltételeket megvizsgálta, és jóváhagyta a jelölt személyét.
A kötött listás szavazólapon csak az Ő neve szerepelt. A választás során azt kellett bejelölni, hogy a választásra jogosultak támogatják-e az Ő megválasztását.
A választás titkos szavazással történt, és azok vehettek részt a választáson, akik a 2026. évi Választói Névjegyzékben szerepelnek.
A Választási Bizottság tagjai ellenőrizték a választási névjegyzékben a választási jogosultságot, a választásra jogosultak szavazólapot kaptak. A szavazólap átvételét a szavazásra jogosultak aláírásukkal igazolták.
A választási bizottság megállapította, hogy a választási közgyűlés a jelenlévők száma alapján határozatképes.
Ezután sor kerül a jegyzőkönyv vezető és a jegyzőkönyv hitelesítő megválasztására.
A titkos szavazás során a kitöltött szavazólapokat a választók az urnába helyezték.
Ezt követően a választási bizottság a lezárt szavazóládát felnyitotta és megszámolta a leadott szavazatokat.
A választási bizottság elnöke megállapította, hogy a szavazásra jogosultak egyhangúan, ellenszavazat nélkül megválasztották Kalocsai Réka Zsuzsannát a gyülekezet gondnokának. A jelenlévők tapssal köszöntötték az új gondnokot.
A választási bizottság elnöke köszöntötte a megválasztott gondnokot, és ismertette a fellebbezés szabályait és határidejét. Ismertette a gondnoki eskütétel tervezett időpontját, majd a választási közgyűlést bezárta.














Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.