2026. március 8., vasárnap

Választási közgyűlés

Időközi főgondnok választó közgyűlésre került sor gyülekezetünkben március 8-án az Istentiszteletet követően. Ennek részleteiről a Választási Bizottság elnöke, Dr. Szentmiklóssy Lászlóné adott tájékoztatást március 1-én és március 8-án.

A főgondnok választó közgyűlés 10.30-kor kezdődött.

A presbitérium egyhangú támogatása és határozata alapján az új főgondnok jelölt Kalocsai Réka Zsuzsanna presbiter.

A Választási Bizottság a törvényességi feltételeket megvizsgálta, és jóváhagyta a jelölt személyét.

A kötött listás szavazólapon csak az Ő neve szerepelt. A választás során azt kellett bejelölni, hogy a választásra jogosultak támogatják-e az Ő megválasztását.

A választás titkos szavazással történt, és azok vehettek részt a választáson, akik a 2026. évi Választói Névjegyzékben szerepelnek.

A Választási Bizottság tagjai ellenőrizték a választási névjegyzékben a választási jogosultságot, a választásra jogosultak szavazólapot kaptak. A szavazólap átvételét a szavazásra jogosultak aláírásukkal igazolták.

A választási bizottság megállapította, hogy a választási közgyűlés a jelenlévők száma alapján határozatképes.

Ezután sor kerül a jegyzőkönyv vezető és a jegyzőkönyv hitelesítő megválasztására.

A titkos szavazás során a kitöltött szavazólapokat a választók az urnába helyezték.

Ezt követően a választási bizottság a lezárt szavazóládát felnyitotta és megszámolta a leadott szavazatokat.

A választási bizottság elnöke megállapította, hogy a szavazásra jogosultak egyhangúan, ellenszavazat nélkül megválasztották Kalocsai Réka Zsuzsannát a gyülekezet gondnokának. A jelenlévők tapssal köszöntötték az új gondnokot.

A választási bizottság elnöke köszöntötte a megválasztott gondnokot, és ismertette a fellebbezés szabályait és határidejét. Ismertette a  gondnoki eskütétel tervezett időpontját, majd a választási közgyűlést bezárta.















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.