Köszönjük a Gizella Nőikar felemelő énekkari szolgálatát, hogy szép műsorukkal segítették a gyülekezetet, hogy egy lépéssel közelebb lépjünk húsvét üzenetéhez és a feltámadás öröméhez. Megköszönjük az énekkar minden tagjának és vezetőjüknek, Borbásné Gazdag Gabriella karnagynak hozzájárulását az istentisztelet ünnepi légköréhez.
A hirdetések után felcsendül még Kocsár Miklós műve Cantate Domino címmel. Ezt követően az énekkar tagjaitól elköszönünk és az úrvacsora rendtartásával folytatódik az istentisztelet.
Alkalmainkat hirdetem:
Az istentisztelet után a Hajnalcsillag kórus próbál.
Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
Kedden 18 órakor Presbiteri gyűlés kezdődik.
Csütörtökön több megszólító programra is várjuk az érdeklődőket:
- 17 órakor kezdődik a Hit a művészet nyelvén beszélgető kör, amikor is egy bibliai témájú festmény üzenetébe, látható és láthatatlan titkaiba vetet be a vendég előadó. A beszélgető körben helyet kap a festő hitvallása, személyes látásmódunk, és képmeditáció. A beszélgetést vezeti Papp Erzsébet, rajztanár.
- 18.30-kor kezdődik a FIAT 46 imacsoport beszélgetésére.
- ugyanezen a napon este 8 órakor a Meet felületen Isten előtt, közösen imádkozunk. Szeretettel várunk mindenkit a csendes imára!
Pénteken este fél 6-kor konfirmációs órára várjuk a fiatalokat!
Szombaton 18 órakor kezdődik az IFI beszélgetés.
Március 29-én zenés családi istentiszteletet tartunk Virágvasárnap ünnepe alkalmából. Szeretettel várjuk a kisgyermekes családokat is.
Tájékoztatjuk a gyülekezetet, hogy április 11-12-én KONFI-IFI hétvégére várjuk a 8. osztályos diákokat és a már konfirmált fiatalokat Balatonszepezdre. Már lehet jelentkezni a hétvégére, amelynek díja: 14.000 Ft.
Az Új Veszprémi Református Templom Alapítvány mint közalapítvány továbbra is köszönettel veszi, ha az adó 1%-át a gyülekezeti élet céljait segítő alapítványnak ajánlják fel.
Az Alapítvány adószáma: 18917097-1-19
Az Alapítvány bankszámla száma: 11748007-20103679
A Magyarországi Református Egyház technikai száma: 0066
Ne felejtsük el, hogy a nyári időszámítás jövő vasárnap veszi kezdetét, ezért az órákat egy órával előre kell állítani.
Perselyes adományainkat az ige tanításával tegyük meg: „ Te pedig adj önkéntes áldozatot aszerint, ahogyan megáldott téged Istened, az Úr.” 5. Mózes 16. rész.
Végül, de nem utolsósorban: a gyülekezet közössége két hete új főgondnokot választott. Egyhangú szavazással megválasztottuk Kalocsai Réka Zsuzsanna presbitert főgondnoknak. Megkérem Rékát, hogy az egyház törvényei szerint tegyen fogadalmat.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.