2026. március 22., vasárnap

Főgondnoki eskütétel

Az istentisztelet keretében sor került a megválasztott főgondnok, Kalocsai Réka Zsuzsanna eskütételére. 

A lelkész a következőket mondta.

"Miután az egyházközség főgondnokává megválasztott, megkérdezem:

Hajlandó vagy-e a főgondnoki tisztséggel járó feladatok teljesítésére, magadat Isten és a jelenlevő gyülekezet színe előtt esküvel elkötelezni?" 

Felelet: "Isten kegyelmét kérve és remélve, igen."

2. Főgondnoki fogadalomtétel szövege:

"Én, Kalocsi Réka Zsuzsanna, esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú és Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök igaz Isten, hogy egyházközségi főgondnoki tisztemben híven járok el; egyházunk törvényeit megtartom, és a rám bízott feladatokat pontosan teljesítem.

A tisztemmel járó kötelességeket és szolgálatokat Isten dicsőségére, egyházunk épülésére és népünk javára a Magyarországi Református Egyház rendjében úgy igyekszem teljesíteni, hogy az egyház hasznát mindenkor a magam haszna elé helyezem.

Gondosan vigyázok, hogy a gyülekezetemben minden ékesen és jó renddel legyen. 

Isten engem úgy segéljen! Ámen"

A főgondnok megáldása: 

"Áradjon rád az áldás: hogy növekedjél az Ő szeretetében, hogy életed belesimuljon terveibe és szándékaiba, és Isten támaszod legyen minden nehéz pillanatban. Áradjon rád az áldás: hogy felismerd Őt mindenben, ami emberi, törékeny és töredékes, hogy megmutathasd Őt emberségedben, és áldás légy sokak számára. Járjon veled a kegyelem, ma és életed minden napján, és töltse be szívedet Isten nagy békességével. Ámen." 




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.