Az istentisztelet keretében sor került a megválasztott főgondnok, Kalocsai Réka Zsuzsanna eskütételére.
"Miután az egyházközség főgondnokává megválasztott, megkérdezem:
Hajlandó vagy-e a főgondnoki tisztséggel járó feladatok teljesítésére, magadat Isten és a jelenlevő gyülekezet színe előtt esküvel elkötelezni?"
Felelet: "Isten kegyelmét kérve és remélve, igen."
2. Főgondnoki fogadalomtétel szövege:
"Én, Kalocsi Réka Zsuzsanna, esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú és Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök igaz Isten, hogy egyházközségi főgondnoki tisztemben híven járok el; egyházunk törvényeit megtartom, és a rám bízott feladatokat pontosan teljesítem.
A tisztemmel járó kötelességeket és szolgálatokat Isten dicsőségére, egyházunk épülésére és népünk javára a Magyarországi Református Egyház rendjében úgy igyekszem teljesíteni, hogy az egyház hasznát mindenkor a magam haszna elé helyezem.
Gondosan vigyázok, hogy a gyülekezetemben minden ékesen és jó renddel legyen.
Isten engem úgy segéljen! Ámen"
A főgondnok megáldása:
"Áradjon rád az áldás: hogy növekedjél az Ő szeretetében, hogy életed belesimuljon terveibe és szándékaiba, és Isten támaszod legyen minden nehéz pillanatban. Áradjon rád az áldás: hogy felismerd Őt mindenben, ami emberi, törékeny és töredékes, hogy megmutathasd Őt emberségedben, és áldás légy sokak számára. Járjon veled a kegyelem, ma és életed minden napján, és töltse be szívedet Isten nagy békességével. Ámen."



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.