2026. január 18., vasárnap

Hirdetések 2026. január 18-án

Ma veszi kezdetét az ökumenikus imahét. A hét minden estéjén közösen imádkozunk az egységért és az ébredését.

A nyitó istentisztelet a székesegyházban lesz, ahol igét hirdet Nt. Weltler Gábor, a veszprémi evangélikus gyülekezet új lelkésze. Hétfőn a Regina Mundi templomban Závodi Zsuzsanna, lelkipásztor lesz az igehirdető. Az ökumenikus imahét során a házigazdák mi leszünk január 22-én csütörtökön, amikor is Dr. Janka Ferenc, görög katolikus lelkipásztor hirdeti Isten igéjét. A további istentiszteletet rendje az egyházközség honlapján és nyomtatásban a folyosói asztalon található.

A héten minden megszokott alkalom az egyetemes imahét istentiszteleteihez igazodik, ezért az alkalmak elmaradnak.

Január 25-én zenés hálaadó istentiszteletet tartunk, amikor az Úr szent asztalát is megterítjük.

Január 28-án évkezdő presbiteri gyűlést tartunk, kérem a presbitereket, hogy vegyék át a meghívókat.

Ebben az esztendőben új sorozat indul gyülekezetünkben, amely a művészet kifejezőeszközeit hívja segítségül. Minden hónap utolsó csütörtökjén 17 órai kezdettel a „Hit a művészet nyelvén” címmel beszélgető körbe várunk minden érdeklődőt. Ezeken az estéken a bibliai témájú festmények üzenetében, a festő hitvallásában, képmeditációban vezetnek meghívott előadók. Az első beszélgető kör január 29-én lesz.

A REND, vagyis a Református Dunántúli Egyházi Napok rendezvénysorozata ebben az évben Veszprémben lesz június 26–28. között a színházkertben és környezetében. Kérjük ezt mindenki írja fel naptárába és együtt vegyünk részt ezen a hitvalló eseményen.

Az adakozásról el ne feledkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik Isten. (Zsidó levél 12. 6.)


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.