2026. június 21., vasárnap

Hirdetések 2026. június 21-én


Az istentisztelet elején a keresztség sákramentumában részesült Varga Boróka, Varga Tamás és Nagy Kinga 1. gyermeke. Az Úr őrizze és áldja meg őket gazdag szeretetével.

Alkalmainkat hirdetem:

Kedden 18 órakor kezdődik a bibliaóra.

Csütörtökön 20 órakor imaközösség kezdődik a MEET felületen segítségével.

A REND fesztivál 3 napig tart, péntek délután is már sok gazdag program várja az érdeklődőket. A nyitó istentiszteletre péntek du. 5 órakor kerül sor a színházkertben. Az ünnepélyes megnyitó pedig szombaton 10 órakor lesz a Ligetben felállított nagyszínpadon. Akik regisztráltak, a részletes programfüzetet és a nyakba akasztókat a Ligetnél található 5 regisztrációs pultnál vehetik át péntek délutántól. Az önkéntes segítők a héten fognak e-mailes tájékoztatást kapni, hogy milyen feladatokra osztották be őket.

A REND során a gyülekezetünk imaséta csoportja csendes imaösvényt állított össze. Ez a Szent-Miklós szegen járható végig szombaton 11 órától. Ennek kihelyezéséhez szükségünk van néhány csengőre, kis harangokra. Akinek van ilyen, szeretnénk kölcsön kérni. Kérjük, hogy kedd délutánig hozza be a lelkészi hivatalba. Köszönjük!

Tájékoztatjuk a gyülekezetet, hogy az egyházkerület kérése szerint, valamint a presbitérium jóváhagyásával, hogy június 28-án, amikor a REND záró istentiszteletére kerül sor a belvárosban, itt a templomban nem lesz istentisztelet. Mindenkit a színházkertbe várunk a szabadtéri istentiszteletre, amely de. 10 órakor kezdődik. Igét hirdet Máté László, a Dunántúli Református Egyházkerület főjegyzője.

A hittan tábor és ifi napok június 29-én kezdődik sok gazdag és megszólító programmal, Jézus szeretetével, és sok játékkal. A hittan táborba köszönjük, hogy sok ifis segítő is jelentkezett – ezért nekik néhány napon külön lelki programot is szervezünk. A táborban minden nap 40 fiatal lesz együtt!

A nyári gyülekezeti programokat hirdetem.

- Július 21-én egy lelki napot, ifjúsági találkozót tölthetünk együtt amerikai fiatokkal. Michigan-ből érkeznek hozzánk 14-en. A konfirmált fiatalokat nagyon várjuk erre a játékos, ismerkedős, hitünket erősítő ifjúsági találkozóra. 22-én pedig közös kirándulást tervezünk vendégeinkkel Tihanyba.

- Orfűn kerül megrendezésre a családos és többgenerációs tábor. Ennek ideje aug. 7-9.

- Aug. 19-23. között pedig a sepsiszentgyörgyi testvérgyülekezet látogatjuk meg. Az erdélyi út részvételi díja 50.000 Ft. Kérjük a résztvevők fizessék be a részvételi díjat. 

Köszönjük a testvérek adományait, az egyházfenntartás felajánlását, amellyel az első félévben hozzájárultak gyülekezeti életünk rendezett megéléséhez és gazdálkodásához. Istené legyen a dicsőség!

A feltámadás igéi mellett búcsút vettünk az elmúlt hét keddjén: Völgyi Ferencné, született Simon Irén testvérünktől, aki 85 évet élt. Isten vigasztalja a családot igéjével és Szentlelkével: Az Úrnak szeme az igazakon nyugszik, azokon, akik bíznak kegyelmében, hogy lelküket a halálból kimentse. Lelkünk remél az Úrban. Ő a mi segítségünk és a pajzsunk. (33. zsoltár)

Perselyes adományainkat az ige tanításával tegyük meg: „Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert a jókedvű adakozót szereti Isten.” / 2. Korinthus 9. /


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.