A konfirmációs vizsgára 2026. május 14-én került sor a presbiterek és a családtagok jelenlétében. A konfirmációs vizsgát Závodi Zsuzsanna vezette, aki 47 kérdést tett fel a konfirmandusok részére. A fiatalok valamennyi kérdést megválaszolták.
Nagy öröm számunkra, hogy ma Jézus mennybemenetelének napján együtt ünnepelhetjük a konfirmáció szép és fontos alkalmát. Hiszem, hogy mindannyian abban a Krisztusi küldetésben kell járnunk, amellyel Jézus feltámadása után kiküldi az apostolokat a Máté 28, 19-20 szerint: „Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.”
Köszönjük a szülőknek, keresztszülőknek, családtagoknak, lelkipásztorainknak és hitoktatóknak, gyülekezetünk tagjainak azt a szeretetet és támogatást, amellyel eddig kísérték a fiatalokat ezen az úton. Egy közösség ereje abban is megmutatkozik, hogy együtt tud örülni, imádkozni és felelősséget vállalni egymásért. Az Úr adja, hogy így maradjon továbbra is!
Kedves konfirmáló fiatalok!
A Veszprém Kálvin János parki Református Egyházközség főgondnokaként és a hitben testvéretekként szólok most hozzátok, hogy a gyülekezet és a presbitérium nevében köszöntselek benneteket ezekben az ünnepi, izgalmas és örömteli pillanatokban! Ez a nap nemcsak egyházi ünnep, hanem személyes hitvallásotok napja is: annak a jele, hogy tudatosan szeretnétek Istenhez tartozni, és keresztény életetekben tovább haladni.
Az elmúlt időszakban sokat készültetek erre az alkalomra: tanultatok, kérdeztetek, gondolkodtatok hitről, életről, felelősségről. Ma pedig itt álltok a gyülekezet előtt, hogy megerősítsétek fogadalmatokat. Kívánom, hogy a hit ne csak ünnepi alkalmakon legyen jelen az életetekben, hanem a hétköznapok döntéseiben, örömeiben és nehézségeiben is erőt adjon számotokra. Kívánom, hogy minden megtanult konfirmációi tétel és hitigazság váljon valóságos hitbeli tapasztalattá és ez vezessen benneteket Isten, önmagatok, és embertársaitok valódi megismerésére, hogy aztán így építsétek ti is Isten országát. Segítségül hívhatjátok Isten Igéjét a Szentírásból: „Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában, sőt a föld végső határáig.” Apcsel 1,8
A konfirmációi vizsgátokat meghallgattuk. Most kérdezem a jelenlévő presbitereket, hogy elfogadjuk-e a mai hitvallásotokat? Kérem kézfeltartással jelezzük. A presbitérium döntése szerint a hitetekről tett tanúbizonyságotokat elfogadjuk. Mostantól egyházunk és gyülekezetünk teljes jogú, -a közösségért és saját hitetekért felelősséget vállaló, Úrvacsorával élő- tagjai lesztek.
Isten gazdag áldását kívánom minden konfirmálónak, hogy hitben megerősödve, reménységgel és szeretettel járjátok tovább életetek útját. Ezen az úton itt vagyunk mellettetek, veletek, forduljatok hozzánk bizalommal! Szeretnénk segíteni, hogy lelki családra találjatok közöttünk, itt, ebben a templomban, ebben a közösségben, Jézus Krisztussal közösségben!
Áldott ünnepet kívánok mindannyiunknak!" /Kalocsai Réka Zsuzsanna/












Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.