2026. május 24., vasárnap

Konfirmáció pünkösd ünnepén

 

















Kalocsai Réka, a gyülekezet gondnoka köszöntötte a konfirmáltakat: 

"Kedves konfirmált fiatalok!

A Veszprém Kálvin János parki Református Egyházközség főgondnokaként és a hitben testvéretekként szólok most hozzátok, hogy a gyülekezet és a presbitérium nevében köszöntselek benneteket ezekben az ünnepi, izgalmas és örömteli pillanatokban! Ez a nap nemcsak egyházi ünnep, hanem személyes hitvallásotok napja is: annak a jele, hogy tudatosan szeretnétek Istenhez tartozni, és keresztény életetekben tovább haladni.

Az elmúlt időszakban sokat készültetek erre az alkalomra: tanultatok, kérdeztetek, gondolkodtatok hitről, életről, felelősségről. Ma pedig itt álltok a gyülekezet előtt, hogy megerősítsétek fogadalmatokat. Kívánom, hogy a hit ne csak ünnepi alkalmakon legyen jelen az életetekben, hanem a hétköznapok döntéseiben, örömeiben és nehézségeiben is erőt adjon számotokra. Kívánom, hogy minden megtanult konfirmációi tétel és hitigazság váljon valóságos hitbeli tapasztalattá és ez vezessen benneteket Isten, önmagatok, és embertársaitok valódi megismerésére, hogy aztán így építsétek ti is Isten országát.

Mostantól egyházunk és gyülekezetünk teljes jogú, -a közösségért és saját hitetekért felelősséget vállaló, szolgáló, Úrvacsorával élő- tagjai lesztek.

Isten gazdag áldását kívánom minden konfirmálónak, hogy hitben megerősödve, reménységgel és szeretettel járjátok tovább életetek útját. Ezen az úton itt vagyunk mellettetek, veletek, forduljatok hozzánk bizalommal! Szeretnénk segíteni, hogy lelki családra találjatok közöttünk, itt, ebben a templomban, ebben a közösségben, Jézus Krisztussal közösségben!

Szeretnénk ajándékot adni nektek, egy Bibliát és a konfirmációi emléklapotokat.

Áldott ünnepet kívánok mindannyiunknak!"


Az ifjúság nevében Mihalecz Balázs köszöntötte a fiatalokat. 

"Kedves Konfirmálók, Tisztelt Gyülekezet!

Gondolom azt már sejtitek, hogy egy nagyon fontos mérföldkőhöz érkeztetek el a mai napon. Ugyanis, a konfirmáció nem csak egy ünnep, hanem egy hatalmas lépés a felnőtté válás felé.

Első sorban szeretnék gratulálni nektek, az egész gyülekezet nevében, mert ez alkalommal, talán egy kicsit ti magatok mondjátok, hogy mi az, ami igazán fontos nektek.

Merem állítani, hogy a Bibliát, ti ismeritek legjobban a korosztályotokban, ami biztosan az előnyötökre fog válni. Amikor kikapjátok a hibátlan dolgozatot Biblia témakörben, majd csak annyit mondtok: „Hát igen, én konfirmáltam”.

Remélem, hogy egy remek csapat alakult ki a felkészülésetek alatt, és ajánlom, hogy tartsátok is meg ezt a kapcsolatot mert utatok itt még nem ér véget. Ugyanis, most már teljes tagjai vagytok a gyülekezetnek és számítunk rátok. számítunk a segítségetekre, a részvételetekre és az ötleteitekre.

Ha van időtök, és egy csodás társaságra vágytok, teli fantasztikus emberekkel, ajánlom figyelmetekbe az IFI órákat, minden szombaton, este hat órakor. Rengeteg programra, mély beszélgetésekre és játékokra számíthattok. Az életre szóló barátságokról nem is beszélve. Várunk titeket szeretettel!

Kívánom, hogy érjétek el a céljaitokat és hogy legyen sikerekben gazdag életetek. És ne feledjétek! Ha bármikor elvesznétek az élet nagy viharában, minden vasárnap, reggel fél tízkor, itt Isten házában, újra rávilágítást kaphattok a helyes útra!

Végezetül, szeretnék még egyszer gratulálni. Büszkék lehettek magatokra!"








Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.