Hivatalnok: Kérem a következőt! Mi a neve?
Gábriel angyal: Gábriel.
Hivatalnok: Mi a címe?
Gábriel angyal: A menny – azt hiszem...
Hivatalnok: Bocsásson meg, de ezt nem találom a Google utcakeresőben. Van irányítószáma?
Gábriel angyal: Nekünk nincs rá szükségünk. Az üzenetek mindig hiánytalanul megérkeznek.
Hivatalnok: Szóval hol a fenében lakik Ön?
Gábriel angyal: Mindenütt és sehol sem.
Hivatalnok: Gábriel úr! Én egy elfoglalt ember vagyok. Nincs időm arra, hogy kitaláljam, amit rébuszokban mond. Mondja meg, hol járt az életében?
Gábriel angyal: Sok-sok helyen. Tudja, én egy küldött vagyok. Jártam Názáretben, Jeruzsálemben, aztán Betlehemben - és azt hiszem, Veszprémben is!
Hivatalnok: Oké, magyarul nincs lakhelye. Miért látogat idegen országokba? De először arra válaszoljon, hogy van-e itt lakhatása, egészségügyi biztosítása, és van-e bankszámlaszáma?
Gábriel angyal: Ezekre nekem nincs szükségem!
Hivatalnok: Kolléga! Balázs! Légy szíves gyere ide és segíts! Ez az úr nem akar megérteni engem!
Hivatalnok 2. : Oké! Akkor lassabban mondom. Azt kérdezzük, hogy letelepedési engedélyt kér-e?
Gábriel angyal: A látogatásom oka: udvariassági látogatás! (ő is lassan mondja újra) UDVARIASSÁGI LÁTOGATÁS. Valami nagyon fontosat akarok elmondani önöknek. Csak jövök és megyek, és már itt sem vagyok. De van egy kis probléma...
Hivatalnok 2. : Hadd segítsek kolléga! Mi a probléma Gábriel úr? What is your problem?
Gábriel angyal: A főnököm azt mondta, hogy ma este nagy ünnepséget szervez zenével, hatalmas kórussal, és fényjátékkal a város határában.
Hivatalnok 3.: Na ehhez engedély kell. Ha nyilvános, zenés felvonulás lesz több mint 50 részvevővel, kötelező az engedély! Töltse ki a kérelmét itt és jöjjön vele vissza jövő héten.
Gábriel angyal: Én addig biztos nem várhatok. A kisbaba meg fog születni ma este.
Hivatalok 3.: Milyen kisbaba? A magáé?
Gábriel angyal: Á, dehogy, nem az enyém.
Hivatalnok 3. : Akkor kié?
Gábriel angyal: Légy szíves Rafael, ezt mondd el te a jegyző úrnak!
Rafael angyal: Hát ezt inkább nem mondjuk el, elszúrnánk a meglepetést. Az egész világnak tudnia kell róla!
Hivatalnok 3.: Az egész világnak? Akkor ez nem helyi rendezvény lesz?
Rafael angyal: Nem, nem! Hatalmas! Világra szóló...
Hivatalnok 3.: Akkor hányan lesznek a kórusában?
Rafael angyal: Tízezerszer tízezer fő!
Hivatalnok 3.: Akkor az annyi mint 100 millió ember! Ez most már biztos, hogy csak egy vicc lehet, vagy magának elment az esze!
Rafael angyal: Én nem mondtam, hogy emberek adják a koncertet! Angyalok fognak énekelni.
Hivatalnok 3: Ja, Tuuuuudom! A kórusvezetők mindig ezt mondják. Maga bolond, de azért felírom: Angyalok kórusa jön, a királyok királyának énekelnek. Oké! Lesz halleluja és glória!...
Én nem tudom mi van ma. De legyen így!
Gábriel és Rafael együtt: ÁMEN!




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.