2026. január 25., vasárnap

Hirdetések 2026. január 25-én


Köszönjük református testvérünknek, aki a mai úrvacsorai közösségre felajánlotta a szent jegyeket.

Köszönjük a dicsőítő zenekar szolgálatát!

Alkalmainkat hirdetem:

– Ma kerül sor az ökumenikus imahét záró istentiszteletére 17 órakor a református nagytemplomban, ahol igét hirdet Dr. Udvardy György érsek. Vegyünk részt és közösen imádkozzunk az egységért.

– Kedden 17 órakor bibliaórát tartunk.

- Szerdán 17 órakor évkezdő presbiteri gyűlésre várjuk a presbiter testvéreket.

- Csütörtökön veszi kezdetét a beszélgető kör, amely a „Hit a művészet nyelvén” címmel kerül megrendezésre 17 órától. Minden érdeklődőt szeretettel várunk felekezeti háttértől függetlenül. Ezeken az estéken a bibliai témájú festmények üzenetében, a festő hitvallásában, képmeditációban vezetnek az előadók. Az első beszélgető kör január 29-én lesz, a festmény, amelynek képi üzenete vezet, hogy saját dolgaink Isten dolgaihoz vezessenek: Giovanni Guercino: Krisztus és a samáriai asszony.

- Pénteken 17.30-kor kezdődik a konfirmációs óra.

- Szombaton 18 órakor az IFI csoportba várjuk szeretettel a konfirmált fiatalokat bizalmi baráti körbe és finom falatok mellé.

Február 8-15. között kerül sor a Házasság Hete rendezvénysorozatára. Ebben az évben a hét fő témája: A házasság szabadsága. Gyülekezetünk is részt veszt vállalt a programokban és fontosnak tartjuk a házasság értékének megvallását ezen a kiemelt héten is. Február 8-án az istentisztelet után, 10.30-tól kiállítás megnyitóra kerül sor, ahol a Jutasi úti lakótelepen élő házaspárok esküvői képeiről szóló kiállás kerül a templom falaira.

Kérjük a testvéreket, hogy február 3-ig mindenki hozzon el egy esküvői képet a lelkészi hivatalba vagy küldjön képet a veszprem.kalvin.parki@reformatus.hu e-mail címre a házaspár nevével, az esküvő időpontjával és az áldó ige helyével, ha ez ismert. Nagy örömmel várjuk a képeket!

Az elmúlt héten, január 23-án du. 1 órakor kísértük földi élete utolsó útjára Welk Abrusné, született Márton Csilla Irén testvérünket, aki 71 évet élt. Isten vigasztaló kegyelmét kérjük a családnak: "Te vagy az oltalmam, megóvsz a bajtól, körülveszel a szabadulás örömével. Sok fájdalom éri a bűnöst, de aki bízik az ÚRban, azt ő szeretettel veszi körül." /32. Zsoltár/

"Az adakozásról el ne feledkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik Isten." /Zsidó levél 12. 6./

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.