Alkalmainkat hirdetem:
– A bibliaóra kedden 17 órakor kezdődik.
– Csütörtökön 20 órakor imaközösséget tartunk a Meet felületen.
– Pénteken 17.30-kor konfirmációs óra lesz.
– Szombaton 18 órakor az IFI közösségbe várjuk a fiatalokat.
– Január 18-25. között rendezzük meg az ökumenikus imahetet. A nyitó istentisztelet a székesegyházban lesz, ahol igét hirdet Nt. Weltler Gábor, a veszprémi evangélikus gyülekezet új lelkésze. Az ökumenikus imahét során a házigazdák mi leszünk január 22-én csütörtökön, amikor is Dr. Janka Ferenc, görög katolikus lelkipásztor hirdeti Isten igéjét. A további istentiszteletet rendje az egyházközség honlapján és nyomtatásban a folyosói asztalon található.
Január 25-én zenés hálaadó istentiszteletet tartunk, amikor az Úr szent asztalát is megterítjük.
Ebben az esztendőben új sorozat indul gyülekezetünkben, amely a művészet kifejezőeszközeit hívja segítségül. Minden hónap utolsó csütörtökjén 17 órai kezdettel a „Hit a művészet nyelvén” címmel beszélgető körbe várunk minden érdeklődőt. Ezeken az estéken a bibliai témájú festmények üzenetében, a festő hitvallásában, képmeditációban vezetnek meghívott előadók.
Egyházunk zsinata döntést hozott, hogy a 2026. év az imádság éve. Ebben az évben mi is az imádságban kívánunk megerősödni és az év minden napját a csendes imádságra, hálaadásra és dicsőítésre szenteljük.
Az elmúlt héten, január 9-én a balatonfüredi református temetőben a feltámadás igéi mellett búcsút vettünk szeretett és hűséges egyháztagunktól: Dr. Guath Lajosné, született Jeges Arankától, aki 90 évet élt. Isten vigasztaló kegyelme segítse a családot gyászuk elhordozásában az ige szavával: "Aki hisz a fiúban, annak örök élete van". /János 3.36./
Az adakozásról el ne feledkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik Isten. (Zsidó levél 12. 6.)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.